Česky English

Cvičení v Německu s THW

Máme za sebou prodloužený víkend úžasných zážitků.......

Dostali jsme pozvání od německých TWH, obdobou našich dobrovolných hasičů. Program byl velice nabitý, tréninky přinesly každému nápady pro další práci se psy. Zatím co Jimík trénoval hlavně motivačně, vzhledem k jeho zraněné noze a zánětům v očích, ale zkusil si i pár těžších věcí.
Ziva si potrénovala zavřené úkryty. Zatím hlavně s mou podporou za zády. A taky jeden trénink závodu ve vyhledávání. Při tom se ukázalo, že Zivuška má raděj práci s cadaverem. Všechny živé figuranty našla, ale krásně označila pouze jednoho. U ostatních zavrtěla ocáskem a šibalsky se podívala na mě s výrazem:“Mamko, toho si tam ještě necháme odležet, jo? A vrátíme se příští týden.“ A běžela pátrat dál. Mrška jedna. Možná to bylo i tím, že jako první našla docela těžkého figuranta ukrytého na střeše a moc dlouho musela řešit, co s tím. Po zbytek tréninků už byly jen samé motivace se zaměřením na značení.
Rickoušek si užíval výletu a občas si štěknul, nebo běhal jen tak za míčkem.
Zázemí naprosto skvělé, servis ještě lepší. Odvoz na práci v autech THW, psiska si vyzkoušely cestování ve vozíku a ke konci už ho brali jako svůj druhý domov.
Jednoduše, skvěle prožité čtyři dny a plno nových nápadů do tréninků.

 


 
TOPlist
 
 
tvorba www stránek pro chovatele www.moonbarks.cz