Česky English

IRO Int. Team Competition Žatec 22. - 24. 4. 2016

Tři náročné dny v noci, zažli jsme sluníčko a teplo, ale i pěkně veklou zimu.....

IRO Int. Team Competition je tradičně náročný závod. Rozhodčí zde hodnotí taktiku nasazení týmů v simulovaných situacích, psovodi musí prokázat znalosti z první pomoci jak pro člověka, tak pro psa, musí napsat test z INSARAG manuálu i z veteriny (oba v angličtině) a prokázat, že se umí se psem spustit do hloubky a ihned začít pracovat, musí prokázat schopnost orientace v terénu a fyzickou zdatnost pěším přesunem na cca 10 km v daném čase a splnit potom práci na přiděleném terénu... Mimo to s sebou musí vláčet stále plnou vývavu. Slaňovací postroje, jídlo a vodu pro sebe i psa na 24 hodin mimo tábor, lékárničku, sprej, baterku, náhradní zdroje, osvětlení sebe i psa, přilbu, doklady, peníze.....
Letošní ročník byl ochuzen o část se slaňováním. Nicméně nebylo o nic lehčí test spnit. Naszení v noci na sutině, kterou nezná psovod ani pes, ve dne potom všechny testy a opět dvě nasazení, jedno v ploše, jedno v sutině a další den opět nasazení na sutině.

Jim se se vším porval se ctí a na ploše předvedl velice hezkou a rychlou práci. Náš tým test splnil a obsadil celkově 7. Místo z 21 týmů. Děkuji svým spolubojovníkům a parťákům za podporu a krásný výsledek.

 


 
TOPlist
 
 
tvorba www stránek pro chovatele www.moonbarks.cz