Česky English

Mezinárodní cvičeni Kaznějov 2014

Námětem cvičení bylo zemětřesení o síle 7,6 Richterovy škály. Dne 10.června 2014 v 03:03 hodin místního času zasáhlo zemi Kaznějovsko ničivé zemětřesení o síle 7,6 Richterovy škály. Epicentrum zemětřesení bylo v hloubce 10 km a vzdáleno 18 km severně od hlavního města Plasko.
Vlivem zemětřesení došlo ke zřícení většiny budov městské zástavby města Vitacit, kde došlo k silnému poškození továrny na výrobu průmyslových výbušnin. Je reálný předpoklad zavalení mnoha osob pod troskami budov. Vzhledem k tomu, že Kaznějovsko nemá dostatek sil a prostředků na zvládnutí této situace, požádá o zahraniční pomoc. Na základě této žádosti jsou do oblastí vyslány záchranné týmy. MV-generální ředitelství HZS ČR aktivuje USAR odřad CZ v úrovni Medium.
Cvičení se zúčastnilo i několik zahraničních týmů z Polska, Slovenska, Francie a Lucemburska.

 

Za naši organizace jsem se zúčastnila já s Jimem a Pavla Zamykalová s Flynem. Bylo nám nalosováno startovní číslo 2. Práce spočívali ve čtyřech nasazeních ve dne i v noci po dobu dvou dnů. Začínalo se ve středu 11.6. Náš tým nastupoval ve dvě hodiny odpoledne. Bylo vedro k padnutí. Přesto naši kluci podali skvělý výkon a našli i označili tři osoby ze čtyř. Bohužel, ač věděli o úkrytu ve výšce, nedokázali to vyhodnotit. První nasazení j poměrně vyčerpalo, což mělo za následek náš výpadek v noční práci. Oba dokázali najít a označit jen jedno osobu. U ostatních už jim scházely síly. Ale i tak podali slušný výkon v rámci možností. Druhý den už pracovali opět jako by se nic nedělo. I přes pěší přesun na stanoviště, hledali a značili pěkně. Bohužel ne vždy stejné osoby. Ale my jsme byli s jejich prací obě spokojené. Jimík dokonce našel a označil osobu sedm metrů pod sutinou. Večer už jsme byli unavené jak mi, tak psi. Nastupovali jsme v půl jedenácté. Osoby byli na kontakt, jedna pod paletou. Bohužel u jednoho úkrytu s Jimem ujel panel a on spadl, pak už jsem ho tam nedostala. Naše snažení bylo zakončeno nálezem čtyř osob z šesti.
Z mého pohledu to bylo úžasné a skvělé cvičení. I když jsme se neumístili na předních příčkách, byla to skvělá zkušenost pro nás i psy. Na každou práci jiný terén, na každou práci jiné podmínky, před nasazením psů do sutiny na místě pracovalo několik družstev USAR odřadu z Prahy, reálnější podmínky snad ani nešli vytvořit….. jedním slovem PARÁDA!! Smekám před organizátory a hlavně obdivuj figuranty, kteří vydrželi v úkrytek přes šest hodin. Moc všem děkujeme!

 


 
TOPlist
 
 
tvorba www stránek pro chovatele www.moonbarks.cz