Česky English

Záchranářský výcvikový tábor Suchá Loz

Tentokrát byl tábor hodně nabytý spoustou akcí.

Během tábora proběhlo školení a nácvik slaňování u HZSZLK centrální stanice Zlín, školení zkušeným instruktorem v první pomoci, dva výběrové závody na MR IZS a zkoušky IPO R.

 Na nácvik slaňování jsem se těšila. Sice se bojím, ale bez zkoušení mi to nikdy nepůjde. Ujal se nás zkušený instruktor, který mě do tajů slaňování už zasvěcoval. Opět zjistil, že se bojím, ale nakonec jsem byla pochválena, že jsem to zvládla. Napřed jsme si zkusili traverz, potom slanění z plošiny a nakonec z věže. Vzhledem k počasí a tomu, že jsem musela být celou dobu v mundůru, jsem záviděla psům. Oba kluci zvládli slanění bez psychické újmy. Já jen z fyzickou újmou. Neb dostat ty dva z plošiny dolů, byl těžký úkol.
 Druhý den proběhlo školení první pomoci. Bylo skvěle připraveno. Přesně pro nás. Děkuji Tomovi, že se na nás tak dobře připravil. Školení bylo věcné, stručné a pro praktické využití při práci v terénu. Jednoduše, super!

 Dalším bodem byly výběrové závody na MR IZS. Byla jsem přihlášena jen s Jimíkem. Bohužel se nám nedařilo. Na sutině jsem práci ukončila. Jeden úkryt byl pro něj moc těžký, tak jsem ho netrápila. Nevěděl si rady, šla jsem mu tedy pomoci. V ploše se projevila naše nezkušenost jako týmu a Jimíkova únava. Vůbec neběhal, jak jsem zvyklá. Budiž nám omluvou, že plochy netrénujeme a do závodu jsme si to šli jen zkusit.

 Ve čtvrtek proběhly zkoušky, kde byl Jimík přihlášen na zkoušku RH E FL (plošné vyhledání). Docela se pochlapil a vybojoval krásných 194 bodů z 200 a známku výborně. I když chyb bylo jako máku.... Každopádně máme dál co trénovat. Vyšší zkoušky budou těžší.

 Na úplný závěr tábora proběhla předváděčka pro skautský tábor. Děti byly nadšené. Rickynek předvedl poslušnost, vytěkání a pár triků. Sklidil za to od dětí velký potlesk. Proběhlo i vyhledání dětí. Pro velký zájem jsme byli nuceni použít hrohadné úkryty, kde bylo více dětí. Nutno říct, že psi si s tím poradili moc dobře.

 Tábor rychle uběhl a nezbývá, než se těšit zase za rok.

  


 
TOPlist
 
 
tvorba www stránek pro chovatele www.moonbarks.cz