Česky English

Společné cvičení 19. - 21. 4. 2013

Skvělý akční víkend.

V pátek jsme vyrazli směr obějkt CO v Hamrech a odtud na plánované cičení se členy SDH. Doteď nechápu, kde na Hané berou takové kopce.... Cvičení spočívalo v průzkumu terénu, kde byly ukryty čtyři osoby. Míň schůdný terén prohledávala skupina psovodů. Ten lépe schůdný pak členové SDH v rojnici a byl jim přidělen jeden psovod pro případ, že se dostanou do nepřístupného terénu. My s Jimíkem jsme byli přiděleni k rojnici. Prohledávali jsme křoviska, maliní, nízké smrčky, oplocenku, školku, prostě vše, kde nebylo moné držet útvar a zaručit kvalitní průzkum pomocí lidí a světla. Jimík se snažil, jen ho občas mátla vysílačka, spousta lidí okolo. Popral se s tím statečně a osobu našel. Ostatně jako skupina dalších našich psovodů. Která ve svém terénu nalezla dvě pohřešované a zraněné osoby. Bohužel jednu osobu hasiči nenašli, takže nastala skutečná akce. Nikdo nevěděl, kde se ona osoba nachází. Naštěstí Akim Mirka Švestky ji našel. Konečné skóre tedy bylo 4:0 pro psy. :-)

 Sobotní den začal ráno na sutině v Agrostroji Prostějov. Jimík předvedl skvělou práci. Poradil si i s poměrně těžkou výškou. Krásně značil, od osob neodcházel, byl soustředěný. Prostě radost se na jeho práci dívat. {#emotions_dlg.love} Pak jsme si zkusili jednu menší plochu tamtéž. Poradil si krásně opět s výškou na střeše i se záludným úkrytem ve zdi, kde si myslel, že to nemůže být pravda. V sobotu večer jsme se přidali ke dvojici našich adeptů na plošné atesty a šli si s nimi vyzkoušet, jaké to může být. Nastoupili jsme poslední a dopadi stejně jako všichni před náma. Výškový úkryt ve dvou a půl metrech nedokázal Jimík vyřešit. Byla to jeho premiéra. Ještě nikdy v lese nikoho tak vysoko neměl. Ale byla to cenná zkušenost. Měla jsem možnost si načíst, jak se chová, když neví jak dál. Po té, co polozil pět stromů a nikoho neviděl, stál v místě nejsilnějšího pachu a zančil krásně přesvědčivě. Jen já pak měla problém najít figuranta, který byl díky silnému větru od místy značení vzdálený pět metrů a ještě na stromě. :D Poučení, nechat psa dělat svou práci, věřit mu a hlavně hledat taky.

 Neděle už byla spíš ve znamení motivačního cvičeni ve starýh kasárnách v Prostějově. Nechápu, kde psi berou tolik energie. Bylo na nich vidět, že jsou unavení, ale hledali a značili jako by se právě skvěle vyspali.

Super akce, super výkony, prostě super víkend.


 
TOPlist
 
 
tvorba www stránek pro chovatele www.moonbarks.cz