Česky English

Border collie classic Maďarsko Zalaegerzseg

Letošní zatím nejlepší agilitní akce….

Už tradičně jsme se někdy kolem loňských  Vánoc hlásili na velký bordkářský závod. Letošní border collie classic se konal v Maďarsku. Bylo to jen kousek. Nějakých 500 km. Tím pádem nebylo co řešit.

Do Maďarského městečka Zalaegerseg s termálními lázněmi  jsme vyráželi už ve čtvrtek ráno. Ještě jsme se stihli podívat na končící Mistrovství Maďarska border collií. A bylo se skutečně nač dívat. Zvlášť nad parkurem jumpingu se mi dělali mžitky před očima. Z celkového počtu cca 200 psů doběhlo jumping jen 16. V pátek jsme se dívali jak se daří jedničkovým psům. A i zde se našli skvělé výkony. Večer jsme se šli hezky naložit do temálů, pak si dali Tokay a čabajku... Prostě si to  pořádně užili.

 Parkury pro nás připravili rozhodčí Anne Savioja (FIN), Árpád Tóth (H), Rolli Schits (D?), Allan Hansen (DK). Parkury byly pěkně běhavé, náročné na správné vedení a velmi citlivě postavené zrovna pro borderky. Byly náročné na správné vedení psa. Vzhledem ke konkurenci si člověk nemohl dovolit ani na chvilku povolit pozornost a nebo nějakou chybu ve vedení. Jeden větší oblouček a už jste neměli šanci se nominovat do finále. Přesně podle mého gusta. Moc hezký závod. ;-)

 Myslím, že jsme se až tak moc neztratili. Rickynek běhal jak „bůh“. Semnou to bylo bohužel horší a tak mé chyby nás připravili o účast ve finále. Ale nevadí. Byla jsem šťastná za 21. a 22. místo z 212 psů. Ano, mrzelo, mě, že se nemůžeme poměřit ve finále s těmi úspěšnějšími, ale zase jsem se mohla v klidu ze židličky kochat jak poběží Anna Eifert, Světlana Tumanová, Matěj Čuček, Michalea Brandstetter…….

 Byl to prostě super víkend. Už se těším na příští rok do Dánska. Snad se dám do pořádku, zaparacuju na koncentraci a fyzičce. Příští rok to finále poběžíme. {#emotions_dlg.lol}


 
TOPlist
 
 
tvorba www stránek pro chovatele www.moonbarks.cz