Česky English

VII. Memoriál Zdeňka Katolického

Závod pro psovody ZBKJmK CR.

Letos jsme s Jimíkem konečně zúčastnili. Nastoupil jsme do kategorie A, kde nás čekalo noční nasazení na sutině a nalezení tří osob a denní nasazení na ploše a opět nalezení tří osob. Kategorie byla silně a hojně obsazena. Účastnilo se v ní celkem 12 týmů. Poprvé se tento závod odehrával jako většina závodů IZS. Bylo jedno, jak pes značí, ale psovod musel poznat, kde pes značí osobu a hlavně šlo o čas. Změna je život. A myslím, že to byl změna k lepšímu.

 Noční práce byla trošku špek od pana rozhodčího Martina svobody. V budově se nenacházela ani jedna osoba. Naopak všechny byly venku. Jedna v kanále, druhá ve sklepě, který má ústí na louce u budovy a třetí na střeše. Nic lehkého. Ale Jimíkovi jsem do toho moc nekecala a on si s tím poradil se ctí, v nejlepším čase našel všechny tři osoby.

  Ráno nás čekalo nasazení v lese. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne, protože plochu s Jimíkem vůbec neděláme. Dopadlo to nad očekávání. Označení sice vlažné, ale všechny osoby nalezeny. :-) Nalezení všech šesti osob a součet časů za obě kola nám vynesl první místo. Jimík se pochlapil a vypadá to, že z něj jednou něco bude. :-)


 
TOPlist
 
 
tvorba www stránek pro chovatele www.moonbarks.cz